| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas,Video technical support,commissioning and training,Field maintenance and repair service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel capsule encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Application | Painball production line |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | More than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | softgel encapsulation machine |
| Material | SS316 |
|---|---|
| After-sales service provided | Field installation |
| Weight | 1800 kg |
| Automatic grade | Automatic |
| Driven type | Electric |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| تطبيق | كبسولة وكرة الطلاء |
|---|---|
| اسم المنتج | آلة صنع الكبسولة الناعمة |
| الجهد االكهربى | يمكن تخصيصها |
| حجم الأسطوانة يموت | 103mm*180mm ، D150*250mm |
| يتحكم | بلك |
| النوع | معدات التغليف |
|---|---|
| التطبيق | كبسولة |
| خدمة ما بعد البيع | المهندسون المتوفرون لخدمة الآلات في الخارج |
| الضمان | سنة واحدة |
| المواد | 304 / 316L الفولاذ المقاوم للصدأ |
| طلب | طبي |
|---|---|
| يكتب | آلة ملء |
| حالة | جديد |
| الجهد االكهربى | 220V/380V |
| نوع مدفوع | كهربائي |
| مادة | SS304/316 |
|---|---|
| مقاس | 3-8mms |
| سعة | 8 كرات في الثانية |
| الاسم | كرات 3 مم في الثانية 2-8 مم حجم سلس آلة كبسولة الجيلاتين الناعمة |
| تفاصيل التغليف | أقفاص خشبية |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production capacity | 15kg/h |